Блог

Головна   /   Без категорії   /   8-а Польська театральна весна у Львові

8-а Польська театральна весна у Львові

Восьмий випуск Польської театральної весни у Львові відбудеться 19-24 квітня 2018 р. у львівських театрах: ім. Марії Заньковецької, ім. Леся Курбаса, Ляльковому театрі та Обласному будинку вчителя. З цієї нагоди до Львова приїдуть артисти з Польщі, України та Литви, які представлять п’ять виняткових вистав (чотири для дорослих і одну для дітей).

Театральну весну ми розпочнемо виставою „Жертва” режисера Станіслава Мєдзевського. Виконавець головної ролі Матеуш Новак введе глядачів у світ сталінських в’язниць у Польщі. Герой розповіді проведе сучасних адресатів історії у світ, потрапити до якого не так вже й легко. Цей світ потрапив у простір національного міфу. Митець запитує: як розповідати про тогочасних людей, які прожили життя, а їхня доля стала для нас пересторогою?

Другий день фестивалю присвячено Каліні Єндрусік – польській акторці театру та кіно. Вистава „10 заповідей для Каліни” у виконанні Моніки Боллі – неперевершеної акторки Польського театру у Вроцлаві – містить десять монологів і дванадцять пісень, які Каліна Єндрусік виконувала під час своєї акторської кар’єри. Монологи представлять нам постать Єндрусік у мистецькому й особистому вимірі.

У суботу 21 квітня виступить вже добре знана Львів’янам Польська театральна студія у Вільнюсі „Театр Студіо”, яка представить новий спектакль „Тут говорить Швейк” режисерована й аранжована Славоміром Ґаудином. Весела монодрама, героєм якої є Йозеф Швейк з Королівських Віноґрадів у Празі, продавець собак і чистильник взуття  поручника Лукаша. Вистава, так само як і твір чеського письменника Ярослава Гашека, розповідає про абсурд армії та безглуздість війни. На перший погляд простакуватий Швейк видається комічним й кумедним. Однак актор чудово втілюється у роль, поєднуючи простодушність з безцеремонністю, балакучість зі стоїчним спокоєм, а також кмітливість із врівноваженістю свого героя, який якось мусить перебути війну…

22 квітня запрошуємо наймолодших глядачів до Обласного будинку вчителя на спектакль „Чупурик” режисера Єжи Глибіна у виконанні неперевершених акторів Польського народного театру у Львові, який дозволить по-новому відкрити нюанси тексту Бенедикта Герца – і комічні, і серйозніші, майже філософські. Сюжет вистави розгортається на розквоктаному, розґелґотаному подвір’ячку повному домашньої птиці. Верховодить у цьому пернатому товаристві чванлива Квочка, пиха якої є прямо пропорційною до її дурості. Спонукувана нездоровими амбіціями вона має намір перемінити свого синочка у золотистого фазана. Вистава, не зважаючи на те, що головними героями у ній є тварини, торкається дуже актуальної серед людей теми – прагнення бути кимось іншим і змінювати близьких нам людей на власний розсуд, без огляду на те, чи хтось інший цього хоче, чи ні. Казка адресована не лише до молодих глядачів, але й до дорослих.

23 квітня „Анда! Що це за жарти!?…” – це жменя спогадів із дивного й барвистого життя піснярки, авторки, композиторки, співачки, акторки, педагога й капельмейстера в одній особі – Анди Кітчман. Ева Макомаска, акторка Польського театру у Варшаві запрошує на презентацію досі ще не публікованих уривків спогадів та пісень Анди Кітчман, які вона виконає під акомпанемент Збіґнєва Римажа. Маємо надію, що ця зустріч буде принаймні частково такою, як його героїня: радісною, барвистою, кумедною й трохи божевільною, і що вона принаймні трохи приблизить нам цю дещо забуту, але як же ж заслужену для культури нашої країни постать.

24 квітня – ювілейний вечір. Збіґнєв Хшановський, директор театру, щиросердечно запрошує до Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької на Ювілейний вечір Польського народного театру у Львові, який цьогоріч святкує своє 60-ліття.

Щиросердечно запрошуємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *